Avrupa Konutları Halkalı Hakkında

AVRUPA KONUTLARI PROJESİ
Atatürk Havaalanı ve Olimpiyat Stadı yakınında inşa edilen Avrupa Konutları, 3 tane kotrollü giriş-çıkış ve daire içi görüntülü interkom sistemine sahiptir. Jeneratörlü, hidroforlu, ısı ve ses yalıtımlı, çelik dış kapılı daireler, Amerikan kapılar, Laminant parke yer döşemeleri, ankastre beyaz eşyalı mutfaklar, duşakabinli, akrilik küvetli banyolar, kapalı ve açık otoparkları, özel günlerde birçok aktivitelerin de düzenlenebileceği farklı mekanlar, amphitheater, sosyal tesis ve kafetaryaları, ve 24 saat yardıma hazır teknik servisi ile sağlanan olanaklar Toplu Konutlar Projesi içerisinde Avrupa Konutlarına çok önemli bir yer sağlar.
Toplam alanın % 87'sinin açık ve yeşil alana ayrıldığı sitede ağaçlarla, göl kaf esiyle rengarenk çiçeklerin satıldığı şaleyle, yeşilliklerin içinde oluşturulan şelaleyle site kavramına farklı bir özellik katılmıştır. Kışında yüzme keyfi yaşatan kapalı havuz ve açık yüzme havuzu, fitness center, dönüşümlü olarak kullanılabilen basketbol ve voleybol sahası, mini futbol sahası, yürüyüş ve koşu parkurları site içerisinde mevcuttur.

ŞİRKET
T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, tüm projelerinde yüklenici seçimlerini çok titizlikle yapmaktadır. Avrupa Konutları Projesinde de ÖZSAYA İnşaat Turizm A.Ş. ve GÜN-ER İnşaat San.Tic.Ltd.Şti. ortak girişimi ile bu sıkı elemeyi geçmiştir. Özsaya İnşaat grubu, alışveriş merkezleri, oteller ve lüks konutlar üretimiyle belirginleşirken Avrupa konutları projesinde özellikle toplu konut alanında çok deneyimli olan ve bugüne kadar 6.379 adet toplu konut üretip teslim etmiş 2000 adette üretime devam eden GÜN-ER İnşaatla ortak girişim oluşmuştur. Her iki grub da sektörlerinde 30'ar yıllık tecrübe birikimlerine sahiptirler.
Misyonumuz
İnsan hayatında önemli bir yatırım olan ev alma kararını verirken onlara kendileri için en doğru seçimi dürüstçe yapmalarına yardımcı olmak, hayal ettikleri evin önce tapusunu sonra kendisini en az yorularak en süratli biçimde elde etmelerini sağlamak.
Vizyonumuz
Büyük şehir zorluklarından bunalmış bir kitlenin yapımından yaşamına kadar Avrupai bir disiplinin hüküm sürdüğü Avrupa Konutları sitesinde; evini seçme aşamasından evinde yaşamını sürdürdüğü döneme değin, huzurlu, saygın, güvenli bir ortamda, her zaman tatildeymişcesine mutlu ve keyifli olmasını sağlamak.

SIKÇA SORULAN SORULAR
1- Avrupa konutları projesi merkezi noktalara yakın mıdır ?
• Avrupa konutları Havalimanı'na 10 dk., basın ekspres yoluna 3 dk., çevre yoluna 5dk., Bakırköy'e 15dk.'dır.

2- Ulaşım olanakları merkezi noktalara yeterli midir ?
• Olimpiyat stadı bağlantısı düşünülen havalimanı metrosu ile merkezi noktara ulaşım problemi ortadan kalkacak. Havalimanı / basın ekspres yolu güzergahı takip edilerek ortalama akıcı bir trafikte 10 dakika da sitemize ulaşabilirsiniz.
* Sitemize taksim ve Bakırköy güzergahı üzerinde ki merkezlerden gerçekleşen otobüs seferleriyle ulaşmak mümkün. (89T ,98, 98H, 98)

3- Satın alma işlemlerine başlamak için irtibat kurabileceğim merkezler nelerdir ?
• Merkez Satış Ofis Adresimiz : Halkalı Toplu Konutlar 4.Etap İSTANBUL
• Müşteri Hizmetlerimiz : 444 0 380
• Eposta Adresimiz : info@avrupakonutlari. com

4- Tapumu ne zaman teslim alabilirim ?
• Tapu işlemleriniz; peşinat ve kredi işlemlerinizin tamamlanmasını müteakip gerekli vekaletin elimize ulaşmasından sonra en geç 3 iş günü içerisinde tamamlanır.

5- Konutlar ne zaman teslim edilecek ?
• Konutlarımızın satışı yapılan dairelerinin teslimatı tamamlanmıştır. Satın alınan dairenin tapusuna müteakip (3 gün içinde) anahtar teslimi yapılmaktadır.

6- Avrupa konutları projesi güvenilir bir proje midir ?
• Avrupa Konutları projesi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi başkanlığının kaynak geliştirme programı dahilinde bir projedir ve bu kurumun garantisi altındadır. TOKİ'nin birçok projesi içerisinde taahhüt ettiği teslim süresinden süresinden 6 ay erken teslim edilen tek projedir.

7- Site aidatları ne kadar olacak?
* Site aidatları:
>71 m2 - 50 YTL
>110m2-75 YTL
>126 m2 - 85 YTL
>141 m2 - 95 YTL
>167 m2-110 YTL

8- Satın alma süreci nasıl gerçekleşecek ?
• Satın alma süreciniz daire seçiminiz ile başlar. İstanbul'daki satış ofisimizden görevliler yardımıyla kendiniz için uygun daireyi seçebilirsiniz.Daha sonra seçtiğiniz daire ile ilgili gerekli hesaplara kaparo bedelini yatırarak peşinatınızı yatıracağınız güne kadar dairenizi rezerve edebilirsiniz. Peşinatın yatırılması; seçilen daire bedelinin %15- %20 mininum olmak üzere istenilen tutarda yatırılabilir.Daire bedelinin kalan kısmı için kredi başvurusu seçtiğiniz bankalara tarafınızca yapılır. Kredinin onaylandığı tarih itibariyle söz konusu dairenin tapu işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla vekaletname hazırlanır ve teslim edilir.Banka kredi sözleşmesinin imzalanması ve vekaletnamenin teslim alınmasını takip eden 3 iş günü içerisinde tapu işlemleriniz gerçekleşir.

9- Satın almak istediğim dairevi nasıl seçebilirim ?
• İnternet sitemizdeki vaziyet planımızdan satın almayı düşündüğünüz blok'un konumunu görebilir ve o blok ta ki daireler üzerinden seçim yapabilirsiniz.
• Avrupa konutları tanıtım ofisinde görevli müşteri temsilcilerine 444 0 380 no lu telefondan ulaşabilir sizleri optimal daire seçimi konusunda yönlendirmelerini isteyebilirsiniz.
• İnternet sitemizde ki kamera yayınları sayesinde blokların konumlarını üç boyutlu olarak görebilirsiniz.

10- Avrupa konutları projesi yatırıma uygun bir proje midir ?
• Avrupa Konutları projesi gerek inşaatların tamamlanması gerekse sahip olduğu merkezi konum itibariyle bulunduğu bölgenin en prestijli projesidir.
• Satışa çıktığı 27 mayıs 2005ten bu yana Avrupa Konutlarında ki bir daire dolar bazında ortamala %35 prim yapmıştır. Avrupa Konutları projesi toplu konutların içerisinde düzenli bir yapılanmanın tam ortasında yer alır. Ekspres yolların ve 2009 da tamamlanması planlanan metro güzergahının hemen yakınındadır. Sahip olduğu sosyal imkanlar, kapalı ve güvenlikli bir site oluşu ve Kasım 2006 da teslim edilmiş olması, gerek dairesinde ikamet etmeyi düşünenler için gerekse de kiralamak veya satmak isteyenler için önemli avantajlar sağlıyor.


YAŞAM
Atatürk Havaalanı ve Olimpiyat Stadı yakınında yapılanan, modern bir yaşam için gereken her detayı özenle gerçekleştiren Avrupa Konutları, hızla ilerliyor.
Geniş bir yeşil alan, tenis, açık ve kapalı yüzme havuzu, Farklı spor olanakları, sosyal aktiviteler, güvenlik, konfor, huzur ve ulaşım kolaylığı arayanlar şimdiden "Avrupalı" oldular. Avrupa Konutları'nda her şeye sahip olarak hayat boyu tatil yapacaklar.

Toplam alanın %87'sinin yeşil ve açık alana ayrıldığı Avrupa Konutları, yeşillikler içinde yeni bir hayata başlamak isteyenlerin hayallerini gerçekleştiriyor. Çimlerin arasındaki birbirinden Farklı çiçeklerle, ağaçlarla, doğanın en güzel renkleriyle iç içe bir yaşam sunuyor.
Oluşturulan göl cafede günün keyfini çıkarmak, Köprülü dereler, gölcükler ve katmanlı şelalenin güzelliğinde huzur bulmak, Otomatik sulama sistemi ile yeşili hep canlı görmek.

Avrupa Konutlan'nda oluşturulan çok amaçlı spor merkezinin açık ve kapalı alanlarında günün her saatinde spor yapabilirsiniz. Ev sahiplerini rahatsız etmemesi için site içinde, konutlardan uzakta inşa edilen spor merkezi, birçok alternatif sunuyor. Spor ile bütünleşen bir hayat sizin için ideal ise Avrupa Konutları gereken tüm altyapıyı sunuyor.
Tenis kortları, kapalı ve açık havuz, squash salonu, mini futbol ve dönüşümlü kullanılabilen voleybol - basketbol sahaları, tam donanımlı fitness center, yürüyüş ve koşu parkurları, 1 ile 12 yaş grubu çocuklar için sitenin farklı yerlerinde oluşturulan 4 oyun alanı.

Güven Herşey Demek...
Yaşam alanında güven ve huzur arayanlar için Avrupa Konutları'nda her detay düşünüldü. Hayat standartlarını yükselten bu detaylar, çağdaş anlayışla planlanarak çözümlendi. Sadece bugünü değil geleceği yapılandıran Avrupa Konutları'nda güvenliğiniz ön planda tutuldu.

Avrupa Konutları'nda Güvenli Yaşam Farkı...
Duvarlarla çevrili site alanı, kontrollü 3 giriş-çıkış kapısı, depreme karşı dayanıklı binalar, her dairede bulunan karanlıkta görüntü alınmasını sağlayan f otosel aydınlatmalı ev içi görüntülü interkom sistemi sayesinde, site giriş kapısında 24 saat görev yapan özel güvenlik görevlileriyle iletişim sağlamak, kapı güvenlik görevlilerin size gelen kişiyi bildirmesi ve onayınız dahili çeri alınması, 500 tonluk yangın suyu rezervi, elektrik kesintilerinde devreye giren jeneratör ile merdiven aydınlatma, hidrofor ve asansör'ün çalışmasının sağlanması, her blokta yer alan su deposu ve hidrofor ile su kesintilerinde çaresiz kalmamak.

TESLİM ÖZELLİKLERİ
* Sitenin ihtiyacı olan güçte elektrik enerjisinin temini ile ilgili altyapı işleri yapılacak ve besleme hatları çekilecektir. Blok girişleri, blok sahanlıkları, asansörler, çevre aydınlatmaları ve bina su ve yangın deposu hidroforları için kesintisiz enerji sağlayacak kapasitede jeneratör konulacaktır.
* Gerekli kapasitede yapılacak şebeke suyu depolarından hidroforla dairelere su temini sağlanacaktır.
* Telefon şebeke altyapısı inşa edilecektir.
* Site içi doğalgaz dağılımı yaptırılacaktır.
* Site içi yollar, açık ve kapalı otoparklar yapılacaktır.
* Avrupa Konutları ortak tesisleri içinde mini futbol, voleybol, basketbol sahası, koşu/yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanları yapılacaktır.
* Site çevresi duvarlarla ve tel çitle çevrilecek, en az 3 adet kontrollü giriş-çıkış kapısı yapılacaktır.
• Site içi rekreasyon alanında havuzlar, su yolları, şelale, anfi tiyatro ve peyzaj alanları düzenlenecektir.
• Blok kapısıyla konuşma, kapı otomatiğine kumanda eden ve blok kapısına gelen kişiyi görmeye imkân tanıyan daire içi görüntülü interkom sistemi kurulacak ve bu sisteme bağlı olarak dairelerin, site girişi ve ortak tesislerde sesli görüşme imkanı sağlanacaktır.
• Bina TV tesisatları kablolu yayın ve Digitürk sistemine göre yapılacaktır. TürkTelekom tarafından kablolu yayın sisteminin gerçekleştirilmesi halinde kullanılmak üzere, altyapı borulama sistemi yapılacaktır.
• Vaziyet planında belirtilen yerlerde sosyal tesis, kafeterya ve kapalı ve açık yüzme havuzlu fitness center yapılacaktır.
• Binalarda kullanılacak asansörlerde dünya markası OTİS tercih edilmiştir.

KABA YAPI
* Binalar betonarme karkas olacaktır. Radye temel ve tünel kalıp sistemi ile inşa edilecektir.
* Dış duvarlar betonarme perde, cepheye bakan duvarlar prekast, iç duvarlar ise tuğla duvar ve betonarme yapılacaktır.
* Dış cepheler silikon esaslı boya ile, (suya dayanıklı dış cephe boyası ile) boyanacaktır.
* Bina bodrumlarında perde duvarlara dışarıdan su yalıtımı yapılacak, bodrum tavanına ısı yalıtımı yapılacaktır. Çatılar ahşap oturtma çatı olup su yalıtımı ve ısı yalıtımı yapılacaktır.
* Isı kaybını ve köprüsünü önlemek gayesiyle; dış duvarların dış yüzeylerinde ısı yalıtımlı levhalarla ısı yalıtımı yapılacaktır.
* Darbe ve ısı yatlımı için, döşemelerde elyaf katkılı şap altına yalıtım şiltesi kullanılacaktır.
* Tüm dairelerin döşemelerinde ve komşu duvarlarda ısı yalıtımı yapılacaktır.
• Blok Girişleri: Döşeme ve basamaklar mermer veya granit kaplanacak, Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya olacaktır.
• Kapılar: Daire iç kapıları, ahşap kasalı ve pervazlı, Amerikan panel kaplamalı kanat (door skin kaplama konulacak veya muadili) olacaktır. Daire dış kapıları ahşap kaplamalı çelik kapı olacaktır.
• Daire Pencere ve Balkon Kapıları: Doğramalar PİMAPEN Marka PVC doğrama olacak, ısıcam kullanılacaktır.
• Antre Dolaplar: Tüm dairelerin antre girişlerinde kapaklı vestiyer-portmanto yapılacaktır.
• Diğer Aksesuarlar: Tüm yatak odaları ve salonlarda kartonpiyer yapılacaktır. Antre, koridor, balkon ve mutfaklarda aydınlatma elemanı takılacaktır.
• Klima Tesisatı: Salonlarda split klima için gerekli elektrik tesisat tesis edilecektir.

İNCE YAPI
Antre Ve Koridor
• Döşeme Kaplaması: 1. sınıf yerli seramik (Ege-Kütahya Seramik)
• Duvar Kaplaması: Alçı sıva üzeri plastik boya
• Tavan Kaplaması: Saten alçı sıva ve plastik boya
Salon
• Döşeme Kaplaması: Laminant parke
• Duvar Kaplaması: Alçı sıva üzeri plastik boya
• Tavan Kaplaması: Saten alçı sıva ve plastik boya
Ebeveyn Yatak Odaları
• Döşeme Kaplaması: Laminant parke
• Duvar Kaplaması: Alçı sıva üzeri plastik boya
• TAVAN KAPLAMASI: Saten alçı sıva ve plastik boya
Yatak Odaları
• Döşeme Kaplaması: Laminant parke
• Duvar Kaplaması: Alçı sıva üzeri plastik boya
• Tavan Kaplaması: Saten alçı sıva ve plastik boya

Banyolar
• Döşeme Kaplaması: 1. sınıf yerli seramik (Ege-Kütahya Seramik)
• Duvar Kaplaması: Alçı sıva üzeri plastik boya
• Tavan Kaplaması: Vinil kaplı alçı panel asma tavan
• Armatür: 1. sınıf yerli armatür (Eczacıbaşı)
• Vitrifiye : 1. sınıf yerli vitrifiye (Vitra)
Ortak Banyolar
2 oda + 1 salon, 3 oda+1 salon dairelerde AkrİlİkDuş Teknesi, Dolaplı ve aynalı Hilton banyo
Ebeveyn Bayolar
Akrilik küvet, dolaplı aynalı lavabo
• Duşakabin : Küvet ve duş teknelerinde duşakabin (VİTRA)
• Radyatör: Havlupan radyatör
• Aspiratör: Asma tavana monte edilecektir.
• Çamaşırlık: 4+1 salon 167 m2 dairelerde vardır.
Tüm banyolarda aksesuar olarak kromajlı, malzemeden birer adet havluluk, tuvalet kâğıtlığı, sabunluk ve askı montajı yapılmış olarak teslim edilecektir.

Mutfak
• Döşeme Kaplaması: 1. sınıf yerli seramik (Ege-Kütahya Seramik)
• Duvar Kaplaması: Alçı sıva üzeri plastik boya, tezgâhla dolap arası seramik
• Tavan Kaplaması: Saten alçı sıva ve plastik boya
• Mutfak Dolapları: MDF üzerine laminant dolap kapakları, suntalam dolap gövdesi, laminant tezgâh(Karaca, Domsan, Kelebek marka mutfak dolapları kullanılacaktır.)
• Armatür: 1. sınıf yerli armatür (Vitra)
• Mutfak Aksesuarları: Tüm dairelerde mutfak beyaz eşyaları; ankastre fırın, ankastre ocak ve aspiratör Bulaşık Makinesi, Kombi (Buderus), montajı yapılmış olarak müşteriye teslim edilecektir. (Buzdolabı ve çamaşır makinesi müşteriye aittir.)
Balkonlar
• Döşeme Kaplaması: 1. sınıf yerli seramik
• Duvar Kaplaması: Silikon esaslı vb. dış cephe boyası
• Tavan Kaplaması: Silikon esaslı vb. dış cephe boyası

TESİSATLAR
• Her dairenin ısıtması ve sıcak su temini hermetik tip kombili müstakil sistemle sağlanacaktır. Kalorifer tesisatı yapılacak panel radyatörler ve kombi cihazı şirket tarafından takılacaktır.
• Elektrik tesisatında TSE damgalı malzemeler kullanılacaktır. Daire içinde, salon ve tüm yatak odalarında telefon prizi ve TV prizi konulacaktır. Dairelerde bunlara ek olarak mutfaklarda; telefon ve TV prizi, antrede de telefon prizi yapılacaktır.
• Her dairede 2 harici telefon hattı için altyapı kurulacaktır.

Yüklenici Firma / Firmalar: TOKİ Emlak Konut GYO

Avrupa Konutları Halkalı Görseller

KONUT1

You can view the source of this page and copy it to get a quick start on a project with Min!

KONUT2

You can view the source of this page and copy it to get a quick start on a project with Min!

KONUT3

You can view the source of this page and copy it to get a quick start on a project with Min!

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri