Uzunal İnşaat Grubu Hakkında

Farkı Görebilen
Yaşam Seçicilerine


350.000 m2 yi aşkın tamamlanmış ve
teslim edilmiş yapı...

1956 yılında işadamı Mehmet Uzunal ve ortakları tarafından kurulan Uzunal İnşaat, sektörde 50. yılını yaşamanın haklı gururunu taşımaktadır. İnşaat ve dekorasyon alanında danışmanlık projelendirme ve uygulama hizmetleri vermek amacıyla kurulmuş olan firmamız 50 yıllık süre zarfında İstanbul'da konut inşaatları ve iş merkezleri Silivri ve Armutlu'da yazlık villalar inşaa etmiştir. Firmamız ilkeli dinamik ve kaliteli iş anlayışı ile alanında farklı bir isim oluşturmaya çalışmaktadır. Bugün olduğu gibi gelecekte de her yeni çalışmamız da hedefimiz daima en iyiye ulaşmak olacaktır.

Küçükyalı Altıntepe de ilk konut inşaatını tamamlayarak sektöre adımını atan Mehmet Uzunal, bu tarihten 1970 yılına kadar İstanbul Anadolu yakasında Kadıköy, Moda, Suadiye, Şaşkınbakkal, Cemil Topuzlu, Erenköy gibi güzide semtrde toplam 17 adet projeye imza atmıştır.

1970 yılında ortaklarından ayrılan Mehmet Uzunal, oğlu Ahmet Uzunal ile birlikte faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır. Bu dönemde Kadıköy Altıyol Kuşdili caddesinde 1 adet iş merkezi ve Kadıköy Yeldeğirmeni, Altıyol Karadut Sok. , Küçükyalı Altıntepe Tevfik Sağlam Cad. , Bostancı Dr. Nihat Tarlan Cad. , Suadiye Şemsettin Gülaltay Cad. , Suadiye Marmara Cad. , Suadiye PTT Eğitim Merkezi Caddesinde 7 konut inşaatı olmak üzere toplam 8 adet projeyi tamamlamışlardır.

1977 yılında Mehmet Uzunal şirketin tüm yetkilerini Ahmet Uzunal'a bırakarak emekliye ayrılmıştır. Ahmet Uzunal yönetiminde büyümeye devam eden Uzunal İnşaat sırasıyla ;

Uzunal İnşaat Grubu Konut Projeleri

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri