Kiptaş Yakuplu Evleri Hakkında

Yakuplu Evleri Kiptaş'ın daha önce gerçekleştirdiği Başakşehir 5. Etap 95m2 ile Esenyurt Konutları 95m2 ve İBB TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilen Halkalı-İkitelli Toplu Konutlarına başvuruda bulunup yoğun başvuru nedeniyle gerçekleştirilen kurada hak sahibi olamayanlara özel yeni bir fırsat projesi olarak hazırlandı.

15.892 m2 alan üzerine inşa edilecek projede 75 m2 (2+1) olmak üzere toplam 304 daire yeralıyor.

ODA 8.15 m2
BANYO 4.40 m2
E. YATAK ODASI 9.15 m2
MUTFAK 7.70 m2
SALON 14.90 m2
ANTRE 3.46 m2
KORİDOR 3.62 m2

KİPTAŞ tarafından Yakuplu İhlas Marmara Evleri 1. Kısım arkasındaki alana yapılacak olan Yakuplu Evleri’nin temeli dün düzenlenen bir törenle atıldı. Törene; Büyükçekmece Kaymakamı Hayrettin Altunok, Yakuplu Belediye Başkanı Şanver Çolak, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, inşaatın yapımını üstlenen M. Orhan Özer Taahhüt Müşavirlik Mümessillik firmasını sahibi M. Orhan Özer, Belediye Başkan Yardımcısı Seyfettin Saydam, Meclis Başkan Vekili Ahmet Azizağaoğlu, meclis üyeleri ve Marmara Mahalle Muhtarı Vezir Ocak katıldı.

Törenden önce inşaat alanında inceleme yapan ve müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, yapılan zemin etütleri sonucunda Yakuplu’da sıkıntı olmadığını belirlediklerini ifade ederek, “Burada bayağı boş alan var. 10 bin konut bile yapılabilir” dedi.

İnşaat alanının hemen arkasındaki kooperatif binalarından büyük bölümünün boş olduğunu görerek bunun nedenini soran Yıldırım, söz konusu binaların 16 yıl önce inşa edilmeye başlanmasına rağmen yeni yeni teslim edildiğini öğrenince şaşkınlığını gizleyemeyerek, “İnsaf! Neredeyse binalar çürüyecek. Biz bu konutları 11 ayda teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

Büyükçekmece Kaymakamı Hayrettin Altunok’un Yakuplu Belediye Başkanı Şanver Çolak ile birlikte alana gelmesinin hemen ardından kurban kesildi. Daha sonra Kaymakam Altunok, Başkan Çolak ve KİPTAŞ Genel Müdürü Yıldırım birlikte butona basarak, açılan temellere ilk harcı boşalttılar. Tören, inşaat alanında kavurma, pilav, salata, ayran ve baklavadan oluşan yemeğin yenmesiyle sona erdi.

Bilindiği gibi Yakuplu Evleri’nin satış kampanyası 11 Kasm 2005 tarihinde Saraçhane’deki Büyükşehir Belediye Binası’nda düzenlenen basın toplantısıyla başlamış ve 25 Kasım 2005’te sona ermişti. Büyükşehir Belediyesi ve Küçükköy’deki KİPTAŞ merkez ofisinde gerçekleştirilen satışlara sadece KİPTAŞ Başakşehir 5. Etap ve Esenyurt Konutları 95 m2 ile İBB ve TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilen Halkalı-İkitelli Toplu Konut Kampanyalarına başvuruda bulunarak, kurada hak sahibi olamayanlar katılabildi.

Yüklenici Firma / Firmalar: Kiptaş

Kiptaş Yakuplu Evleri Görseller

KONUT1

You can view the source of this page and copy it to get a quick start on a project with Min!

KONUT2

You can view the source of this page and copy it to get a quick start on a project with Min!

KONUT3

You can view the source of this page and copy it to get a quick start on a project with Min!

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri