Port Alaçatı Sahil Evleri Hakkında

Proje :
Port Alaçatı Projesi, Çeşme yarımadasında, Alaçatı Körfezine açılan 236 hektarlık bir arazi üzerinde yapımı tasarlanan ve karada açılacak kanallar ağıyla denizle bütünleştirilen bir yerleşim projesi.
Projenin ana konsepti, özel teknelerin seyrine olanak sağlayan kanallar ağıyla birbirinden ayrılan ada ve yarımadaların üzerinde konut, ticaret, turizm, rekreasyon, spor ve kültür yapıları inşa etmek. Böylece "deniz ile iç içe bir yaşam" öngörülmekte.

Dünyada Port Grimaud (Fransa), Rosas (Costa Brava), Sanctuary Cove (Avustralya) gibi örneklerini gördüğümüz Port Alaçatı Projesi, Türkiye bakımından ilk uygulamayı oluşturmakta.

Bu projede çevreci anlayış içerisinde, arıtma tesisi yer alacak, tam güç için jeneratörle gerektiği durumlarda elektrik enerjisi temin edilecek, su ile ilgili özellikle çeşme yarımadasında karşılaşılan sıkıntılar ise yapılacak su depoları ile önlenecektir.

Yine 1. etap 1. faz da tamamladığımız konutlardaki gibi yöresel mimari detayları kullanılarak tamamlanacak bu etapta denize hakim görüş açılarımız ayrı bir keyif katmakta projeye.


Konum:
Alaçatı İzmir'e 70 km mesafede, Çeşme yarımadasının doğu kıstağında yer alan ve konumu itibariyle gerek kuzeydeki Ilıca körfezine, gerek güneydeki Agrilya (Alaçatı) Körfezine açılan bir beldedir. 8 km'lik çevre yolu Alaçatı'yı Çeşme ile bütünleştirmiştir. Belde halen koruma altındaki otantik taş yapıları ile yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezidir. Son yıllarda çok sayıda yapı aslına uygun biçimde restore edilmiş olup, bu eğilim yıldan yıla artmaktadır. İklim, ulaşım, doğal ve sosyal çevre koşulları, fiili kullanım süresi yılın tamamına yayılan ikinci konutlar açısından da Alaçatı'yı avantajlı bir duruma getirmiştir.

Öte yandan Alaçatı Körfezi, rüzgar sörfü bakımından Dünyanın sayılı merkezlerindendir. Ocak ve Şubat ayları kısmen olmak üzere 12 ay boyunca sörf yapılabilmektedir. Altyapısı tamamlanmış Yat Limanı ise 250 bağlama kapasitesine sahiptir. Bu yatırımın tamamlanarak işletmeye açılması halinde,, gerek kuzey-güney deniz seferleri, gerek Anadolu-Ege Adaları yat trafiği bakımından büyük bir boşluk giderilmiş olacaktır.

Port Alaçatı Projesi, mevcut Alaçatı yerleşimi ile Alaçatı Körfezi arasında kalan ve halen yapılaşmaya açılmamış olan 256 hektarlık alanda tasarlanmıştır. Proje alanının denize açılan güney ucunda Yat limanı bulunmakta, İzmir-Çeşme Otoyolu kuzey sınırını oluşturmaktadır.

Bu konumlanması sayesinde Port Alaçatı projesi, hem kendi içinde yeterli ve bağımsız olabilme, hem de deniz ve Alaçatı yerleşimiyle dolaysız biçimde bütünleşebilme olanaklarına sahiptir.

Daire Tipleri :

1+1 ile 4+1 gibi değişik seçeneklerden oluşan; 16 adet apartman konutu (2 blok), 27 adet sıra evler konutu (2 blok) olmak üzere toplam 43 konutun oluşturduğu projede, ev tipine bağlı olarak kapalı veya açık otoparkı ve bir adet ortak yüzme havuzu ile her eve ait tekne bağlama yeri mevcut bulunmaktadır.

İNŞAAT SİSTEMİ: Jet grout ile zemin ıslahı, Radyejeneral temel üzerine, perde-kolon-kiriş sistemi ile betonarme karkas.

BÖLÜCÜ DUVARLAR: Gazbeton blok duvar üzeri kara veya alçı sıva.

DIŞ CEPHELER: Betonarme perde veya gazbeton blok duvar dışına,ekspande polistren köpük ile ısı yalıtımı ve özel file+sıva ile mantolama yapılarak dışına projesine uygun olarak silikonlu dış cephe boyası veya taş kaplama.

ÇATI: Projesine göre, ısı yalıtımlı betonarme, alaturka kiremit kaplamalı oturtma çatı.

ISITMA-SOĞUTMA: Her daire için salon ve yatak odalarında ısıtma ve soğutma yapacak spilit klima.

SIHHİ TESİSAT: Poliproplen boru ile sıcak-soğuk su sistemi , PVC sessiz borular ile atık su sistemi, elektrikli termosifon.

ELEKTRİK TESİSATI: Kaçak halinde akımı kesecek hayat kurtarıcı röle, özel ve TSE li kablo ve elektrik ekipmanları,paratoner, rıhtımda her konut için teknesine bağlantı merkezi (elektrik ve su tesisatı), dış ve ortak mekanlarda özel çevre aydınlatma elemanları. Trafo merkezi ve kesintisiz güç temini için jeneratör.

TELEFON ve TV: Evlerin tüm odalarında salon ve mutfaklarında telefon ve uydu anten tv hattı.

DÖŞEME KAPLAMALARI:Projesine göre yatak odaları laminat parke; salon, antre, mutfak,hol ve banyo-WC döşemeleri seramik, Banyo-WC'lerde seramik, diğer mekanlarda MDF veya ahşap süpürgelik. Balkon ve teras döşemeleri projesine göre seramik , karo veya taş kaplama ve süpürgelikleri.

DUVAR KAPLAMALARI: Projesine göre alçı saten üzeri plastik esaslı boya,banyo-WC seramik.

TAVAN KAPLAMALARI: Bütün iç mekanlarda plastik esaslı boya, banyo-WC'lerde alçıpan asma tavan üzeri plastik esaslı boya.

KAPILAR: Özel tasarım ahşap iç ve dış kapılar.Özel kaplamalı madeni aksesuar, kol, kilit vb.

PENCERELER: Projesine uygun ebatlı ısıcamlı pvc pencereler ve ahşap kepenk. Özel kaplamalı madeni aksesuar, kol, kilit vb. Projesine uygun taş vb. pencere söveleri. Projesine uygun olarak ahşap cumbalar.

KORKULUKLAR: Balkonlarda ve merdivenlerde projesine göre ahşap , taş veya metal korkuluk ve küpeşteler.

MUTFAKLAR: Projesine uygun hazır dolaplar, ithal ankastre mutfak cihazları ve aksesuarları (fırın,ocak,bulaşık makinesi, buzdolabı,aspiratör,çelik evye,evye bataryası,çamaşır makinesi.)

BANYOLAR - WC: Detay projesine uygun özel tasarım banyo dolapları, özel vitrifiye ve akrilik saniter elemanlar ve kromajlı batarya ve ekipmanlar, özel duşakabin.

DEPOLAR: Sıraevler için merdiven altlarında, apartman dairelerinde giriş katlarında veya bahçesinde depolar.

ASANSÖR: Apartmanlar için

OTOPARKLAR: Her daireye projesine göre 1 adet açık otopark ve C1,C15,D1,D12 daireleri için 2'şer adet kapalı otopark. A9 ve B7 konutları için 2' şer adet otopark

ORTAK ALANLAR: Sınırları belirlenmiş bahçe daireler, sıraevler bahçeleri ve otoparklar dışında kalan ortak alanlarda çevre düzenleme ve özel peyzaj düzenlemesi,çocuk ve büyükler için yüzme havuzu.Arıtma tesisi, su deposu.

GÜVENLİK: Kapalı devre kontrol ve güvenlik sistemi .Dahili interkom sistemi.

RIHTIM: Rıhtımda her konuta 1'er adet tekne bağlama yeri.

Yüklenici Firma / Firmalar: Ant Yapı

Port Alaçatı Sahil Evleri Görseller

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri