Uphill Court Ataşehir Hakkında

Uphill court'ta yaşamak...
Yüksek bir teknoloji, yüksek bir standart

ve doğanın titizlikle korunduğu seçkin bir yaşam alanı.. Üç tarafı yeşille çevrili Uphill Court'ta, tasarım ve özgürlüğün kusursuz birlikteliğinin yanısıra, rekreasyon alanlarıyla size ve ailenize yüksek standartta bir yaşam konforu sunuluyor.
Uphill Court'ta
standartlarüstü bir yaşam sizleri bekliyor.

Üniteler

Uphill Tower residence
Studios
Suites 1 2 3
Ticaribloklar

Güvende olmak!
Yüksek teknolojinin yüksek bir yaşam konforuna dönüştüğü Uphill Court'ta
güvenliğin standarttan da çok yüksek!
Güvenlik sisteminde son teknolojilerin kullanılmasının yanında İTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi 'nin ilgili kürsülerinin denetiminde hazırlanan zemin etüdleri, konut binalarında radye temel üzerine tünel kalıp kullanılması,Uphill Towers Residence binasında fbre kazık sistemi üzerine radye temel uygulaması.sistem seçimi statik hesapları ile sizlerin ve sevdiklerinizin deprem risKi olmadan yaşayacağı bir "standart" sunuyor.

Yüksek standart!
İstanbul'a zirveden bakacağınız Uphill Towers Residence'da konforun, teknolojinin ve kalitenin standartları da çok yüksek.
Doğanın ve çevrenin özenle korunduğu Uphill Towers Residence'da size ve ailenize yüksek standartlarda bir yaşam ayrıcalığı sunuluyor.
24 saat hizmetinizde olan oda servisi, teknik servis, acil sağlık ve güvenlik hizmetleri ile bu ayrıcalığın keyfini yaşayın.
Sizde İstanbul'a yüksekten bakın!

İNŞAAT- UPHILL Court projesinin tasarım hesaplarında, ülkemizde yürürlükte olan Türk Standartları ve 1998 Türk Deprem Yönetmeliği’nin yanı sıra , İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi Zemin Mekaniği Kürsüsü denetiminde arazinin yeraltı tomografisi çıkartılıp, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Fakültesi danışmanlığında statik hesapları yapılmıştır.
- Betonarme taşıyıcı sistemin beton kalitesi ortalama Standartların üzerinde, C 30 olup tamamen kontrolümüz altında bir üretim yapılabilmesi için beton tesisleri ve laboratuar şantiyemizde kurulmuş olup, beton çeliği sınıfı ST 3 kullanılmaktadır.
- Blok cephelerinde ısı izolasyonu yapılıp, GRC yüzeyli prekast kat silmeleri, söveler ve paneller olacak, bazı bölümlerde alüminyum giydirme cephe kullanılacaktır.

ELEKTRİK
- Merkezi jeneratör üniteleri ile daireler, ortak alanlar, asansörler ve kapalı otoparklarda yedek enerji sağlanacaktır. Sistem elektrik kesintisi olduğunda otomatik olarak devreye girecektir. Ayrıca, ortak alanlar otomasyon sistemi ile aydınlatılacaktır.
- Çok amaçlı kullanıma yönelik legrand marka veya muadili priz ve anahtarlar kullanılacaktır.
- Dairelerde kaçak akım rölesi olacaktır.

ASANSÖR- Her blokta yük taşımaya elverişli, geniş hacimli, yüksek hızlı, deprem sensörlü, havalandırmalı ve intercom sistemli, blok yüksekliği ve düşey taşıma trafiğine göre 3 ile 4 adet 10 ar kişilik, 1000 kg kapasiteli kone veya muadili bir marka asansörler bulunacaktır. Ayrıca 15 katı geçen bloklarda özel basınçlandırmalı yangın asansörleri bulunacaktır.

GENEL ÖZELLİKLER
- 8 telefon hattı, Internet bağlantısı,
- Merkezi dijital - uydu yayını ve kablolu TV,
- Güvenlik ile, renkli görüntülü ve sesli interkom sistemi,
- Yangın , doğalgaz ve kapı hırsız alarm sistemi mevcuttur.
- Kat hollerinde merkezi müzik yayın sistemi olacaktır.

ISITMA - Studios tipi dairelerde merkezi ısıtma sistemi kullanılacak, “pay ölçer” ile bireysel kullanım olanağı sağlanacak, diğer dairelerde ise BUDERUS veya muadili bir marka kombi kullanılarak ısıtma sağlanacaktır. Dairelerde alüminyum radyatörler kullanılacaktır.
- Studios tipi dairelerde merkezi sistemi ile sürekli sıcak su sağlanacaktır. Sıcak/soğuk kullanma suyu ‘pay ölçer’ ile daire bazında ölçülebilecektir. Diğer dairelerde ise, sıcak su kombi ile sağlanacaktır.


YANGIN
- 15 Katı geçen blokların dairelerinde, tüm ortak alanlar ve otoparklarda yangın söndürme (sprinkler) sistemi mevcut olup, kat hollerinde yangın söndürme hortumları ve tüplerin yer aldığı yangın dolapları olacak, dairelerde yangın alarm sistemi mevcut olup, güvenlik merkezi ile bağlantılı olacaktır, ayrıca 15 katı geçen bloklarda özel basınçlandırmalı yangın asansörleri bulunacaktır.

GÜVENLİK
- Dairelerin güvenliği için, otomasyon merkezine bağlı olarak çalışan yangın algılama, gaz detektörü, daire hırsız alarmı ve 24 saat izlenen güvenlik kameraları kullanılacaktır. Yangın ve deprem anında uygulanacak güvenlik senaryoları, otomasyon sistemine bağlı olarak programlanacaktır.
- Her dairede güvenlik ile bağlantılı, görüntülü ve sesli intercom sistemi bulunmakta olup, ayrıca konut giriş lobilerinde güvenlik kameraları ve güvenlik elemanları, otopark girişinde de “otomatik giriş kontrol sistemi” bulunacaktır.


OTOPARK - Müstakil giriş/çıkışı olan, Towers’ın da içinde bulunduğu Faz 2’de 1570 araçlık kapalı otopark bulunacaktır (Tüm sitede 3500 civarında kapalı otopark bulunacaktır).
- Dairelerin büyüklüklerine göre 1 ila 3 araçlık otopark alanı ayrılmıştır.Ayrıca, kapalı otoparkta misafirler için de yer ayrılmıştır.
- Her dairenin kapalı otopark yeri belirlenmiş olup otopark giriş ve çıkışları chip’li otomasyon sistemi ile kontrol edilecek, yanlış park yapılması durumunda güvenlik ünitesine ikaz verilecektirDIŞ MEKANLAR
- Konseptin bir parçası olarak değerlendirilen bahçe ve teraslarda Tropikal bir tasarım için peyzaj çalışmaları yapılmaktadır.
- Açık havuzlar, tenis ve basket kortları, çocuk parkları ve yürüyüş alanları konsept çerçevesinde tasarlanmıştır.
- Araç ve yaya yollarının altyapıları, kanalizasyon, drenaj sistemleri ve bahçe-teras izolasyonları yapılmaktadır


İÇ MEKANLAR
Daire kapıları :Doğal ahşap kaplamalı, natürel cilalı çelik gövdeli Mul-T-lock marka çelik kapı.
İç Kapılar :Doğal ahşap kaplamalı, naturel cilalı
Duvarlar
Antre ve koridorlar : Macunlu saten boya
Odalar : Macunlu saten boya.
Mutfak : Tezgah arası İtalyan Iris, Ricchetti veya muadili bir marka seramik, diğer duvarlar macunlu saten boya
Banyo ve tuvaletler : İtalyan Iris, Ricchetti veya muadili bir marka seramik (Misafir wc’de duvar kağıdı ile bir kombinasyon oluşturulacaktır)
Tavanlar
Antre ve koridorlar : Alçı asma tavan üzeri macunlu su bazlı boya
Odalar : Macunlu su bazly boya.
Mutfak : Alçı asma tavan üzeri macunlu su bazlı boya
Banyo ve tuvaletler : Alçı asma tavan üzeri macunlu su bazlı boya
Alçı asma tavan olan yerlerde spot ile aydınlatma sağlanacaktır.
Döşeme ve Kaplamalar
Antre ve koridorlar : İtalyan Iris, Ricchetti veya muadili bir marka seramik
Odalar : İthal laminat parke
Mutfak, Banyo ve tuvaletler : İtalyan İris, Ricchetti veya Muadili bir marka seramik
Banyolar
Banyo dolabı : Kaplamalı veya lake
Vitrifiye : Vitra marka
Armatürler : Artema marka
Mutfak : İthal polimerik laminat kaplamalı, İtalyan errebi marka mutfak, Franke marka eviye.
Mutfak Cihazlar : Gaggenau marka ocak.
:Gaggenau marka fırın.
:Gaggenau marka davlumbaz.
:Gaggenau marka bulaşık makinası.

Yüklenici Firma / Firmalar: Varyap Emlak Konut GYO Teknik Yapı

Uphill Court Ataşehir Görseller

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri